m

Graffiti Travel to firma tworzona przez ludzi, którzy po prostu kochają podróże, a co za tym idzie kochają swoją pracę. Zamiłowanie do podróży i odkrywania świata, poznawania nowych kultur, smakowanie wyszukanych potraw, kreatywność w tworzeniu programów, to nasza codzienność.

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Republika Południowej Afryki

RPA - kraj kolorów i kontrastów

RPA to fascynujący kraj z niesamowitą i burzliwą historią, różnorodnością kulturową oraz fantastycznymi krajobrazami. W ofercie mamy wycieczki objazdowe, podczas których zobaczą Państwo: Johannesburg – miasto diamentów, dziko żyjące zwierzęta afrykańskie w Parku Krugera, baraszkujące hipo- potamy podczas rejsu po estuarium St. Lucia, Durban, Swaziland, przylądek Dobrej Nadziei oraz Kapsztad z majestatyczną górą Stołową. Organizujemy również kilkudniowe wyjazdy do Kapsztadu i okolic, gdzie zachwycą się Państwo tym kosmopolitycznym miastem i jego kuchnią.

Odwiedzimy okoliczne winnice, odbę- dziemy rejs luksusowym katamaranem o zachodzie słońca, zajrzymy to tutejszych townshipów, gdzie miesz- kają najbiedniejsi mieszkańcy kraju. Dla osób lubiących ryzyko proponujemy nurkowanie w klatce otoczonej rekinami lub zjazd na sandboardzie po piaskowych wydmach.

Warto wiedzieć!

Język urzędowy
afrikaans, angielski, xhosa, ndebele, pedi, soto, suazi, tsonga, tswana, venda, zulu
Stolica
Pretoria, Kapsztad, Bloemfontein
Powierzchnia całkowita
1 219 912 km²
Liczba ludności
54 841 552
Waluta
Rand (ZAR)

Geografia

Kraj ten jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, z trzech stron otoczonym przez ocean, linia brzegowa ma ponad 2500 km. Republika Południowej Afryki ma powierzchnię 1 219 912 km², czyli prawie czterokrotnie większą od Polski.

Dużą cześć kraju zajmuje rozległy płaskowyż Wysoki Weld (pow. 400 tys. km²), o wysokości od 900 do 2000 m n.p.m. Od strony wschodniej i południowej kończy się on ostrą krawędzią opadającą w stronę Oceanu Indyjskiego. Wyżynne ukształtowanie terenu przyczyniło się do powstania wielu okazałych jaskiń. Głębokie doliny rzek dzielą kraj na kilka grup górskich, najwyższe z nich to Góry Smocze ciągnące się z północnego wschodu przez enklawę Lesotho w kierunku południowo-wschodnim. Najwyższym punktem tego pasma jest góra Thabana Ntlenyana osiągająca wysokość 3482 m n.p.m. Na północno-zachodnich obszarach kraju rozciąga się kotlina Kalahari. Na Przylądku Igielnym (port. agulhas = igły), najdalej na południe wysuniętym obszarze Afryki spotykają się dwa oceany: Atlantycki i Indyjski. Większość rzek ma swe źródła w Górach Smoczych i płynie najczęściej na wschód w kierunku Oceanu Indyjskiego. Najdłuższą z nich jest rzeka Oranje, o długości 1860 km.

Żródło: Wikipedia