m

Graffiti Travel to firma tworzona przez ludzi, którzy po prostu kochają podróże, a co za tym idzie kochają swoją pracę. Zamiłowanie do podróży i odkrywania świata, poznawania nowych kultur, smakowanie wyszukanych potraw, kreatywność w tworzeniu programów, to nasza codzienność.

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Peru

Peru - magiczny kraj Inków

Ten kraj leżący w zachodniej części Ameryki Południowej jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które zachwyca bogactwem przyrodniczym, kulturowym, a także kuchnią, muzyką i folklorem. Jego górskie tereny stały się kolebką starożytnej, wysoko rozwiniętej cywilizacji. Nasze trasy poprowadzą Państwa przez pozostałości imperium Inków – Cuzco, magiczne Machu Picchu, które przytłacza wielkością zachowa- nych budynków oraz ich symboliką.

Zwiedzimy najgłębszy na świecie kanion Colca, jezioro Titicaca z pływa- jącymi trzcinowymi wioskami oraz zagadkowe rysunki na pustyni Nazca. Przespacerujemy się też wąskimi uliczkami Limy – stolicy kraju oraz innych malowniczych kolonialnych miasteczek. Jednak Peru to nie tylko pradawne ruiny – połowa terytorium kraju to amazońska dzika puszcza, pełna niezwykłych krajobrazów, wspaniałej roślinności i egzotycznych zwierząt. Oferujemy też wyjazdy łączone z Boliwią lub Ekwadorem.

Warto wiedzieć!

Język urzędowy
hiszpański, keczua i ajmara
Stolica
Lima
Powierzchnia całkowita
1 285 216 km²
Liczba ludności
33 036 196
Waluta
Sol (PEN)

Informacje

Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Na wybrzeżu klimat zwrotnikowy suchy, na co wpływ ma zimny Prąd Peruwiański. Zróżnicowanie klimatyczne ma wpływ na średnie opady i temperaturę w ciągu roku: w Amazonii przez cały rok średnio około 24-32 °C, mała amplituda temperatur, wysokie opady; na wybrzeżu 15-30 °C, skrajnie sucho.

Krainy geograficzne
Peru można podzielić na 3 krainy geograficzne:

Costa (wybrzeże)
Sierra (góry)
Selva (dżungla).

Żródło: Wikipedia