Madagaskar - czerwona wyspa
To czwarta co do wielkości wyspa na świecie, obszarem zbliżona do Wielkiej Brytanii, która przed milionami lat odłączyła się od kontynentu afrykańskiego, co spowodowało, że znajdziemy tu niepowtarzalne i jedyne na świecie okazy przyrody. To wyspa endemitów – występujące tu gatunki roślin i zwierząt nie występują nigdzie indziej na świecie.
Na Madagaskarze zobaczą Państwo nie tylko zachwycające plaże otoczone z jednej strony szmaragdową wodą a z drugiej zielonymi pióropuszami palm ale także tropikalne lasy, góry a nawet tereny pustynne. Niewiele jest tak różnorodnych miejsc na świecie. Nasze wycieczki pozwolą Państwu zakosztować tego urokliwego i niepowtarzalnego kawałka ziemi z jego fascynującą fauną i florą oraz polskimi akcentami.
Warto wiedzieć!
Język urzędowy
Stolica
Powierzchnia całkowita
Liczba ludności
Waluta
Geografia
Madagaskar z powierzchnią 587 040 km² jest 48. co do wielkości państwem na świecie, a sama wyspa jest czwarta co do wielkości. Państwo wielkością porównywalne jest do Kenii. Na wschodnim wybrzeżu przeważają niziny, które przechodzą w strome urwiska, centralna część w głównej mierze składa się z wyżyn. Na północy kraju Masyw Tsaratanana zbudowany z gór wulkanicznych (najwyższym szczytem wyspy jest wygasły wulkan Maromokotro 2876 m n.p.m.). Na zachodnim wybrzeżu znajduje się wiele zatoczek i rozległych równin. Południe wyspy to region płaskowyżów i pustyń.
Wokół wybrzeży Madagaskaru znajdują się niewielkie wysepki: Europa, Juan de Nova, Glorieuses oraz atol Bassas da India, które podlegają francuskiej administracji. Są one przedmiotem sporu terytorialnego pomiędzy Francją a Madagaskarem, który rości sobie do nich prawa. Także przynależność rafy Banc du Geyser jest przedmiotem sporu między Madagaskarem, Francją i Komorami.
Najwyższym wulkanem na Madagaskarze jest Ankaizina Field 2878 m wysokości. Ten wulkan jest klasyfikowany jako: Stożek żużlowy.
Żródło: Wikipedia