m

Graffiti Travel to firma tworzona przez ludzi, którzy po prostu kochają podróże, a co za tym idzie kochają swoją pracę. Zamiłowanie do podróży i odkrywania świata, poznawania nowych kultur, smakowanie wyszukanych potraw, kreatywność w tworzeniu programów, to nasza codzienność.

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Kuba

Kuba - salsa, rum i cygara

Bajecznie jasne plaże, morze o intensywnym odcieniu turkusu, rytmiczne dźwięki kubańskiej salsy, rum i cygara.

Zapraszamy Państwa do tętniącej niepowtarzalną atmosferą Hawany z jej uroczymi wąskimi uliczkami, placami i zabytkowymi kabrioletami. Spróbujemy legendarnego koktajlu Mojito i sprawdzimy, jak wyrabia się najlepsze cygara na świecie. Przespacerujemy się nadmorskim bulwarem Malecon oraz po wpisanej na listę UNESCO kolonialnej starówce. Wieczorem zasmakujemy nocnego życia Hawany, podziwiając wspaniałe tancerki z kabaretu Tropicana. W naszej ofercie posiadamy wycieczki objaz- dowe, gdzie oprócz dekadenckiej Hawany, odwiedzamy piękne kolonialne miasta, takie jak zaprojektowane przez Francuzów Confuegos, gdzie spotkamy wiele przykładów architektury neoklasycystycznej czy Trinidad – kolonialną perłę Karaibów i dawną stolicę baronów cukrowych.

Odwiedzimy również region Vinales – urocze miasteczko i centrum uprawy tytoniu. W trakcie przejazdu zawitamy na farmę krokodyli i przejedziemy się po górach rosyjskimi ziłami z napędem na 6 osi. Wyjazdy kończymy relaksem na słynnych złotych piaskach Varadero, korzystając z uroków karaibskiego słońca.

Warto wiedzieć!

Język urzędowy
hiszpański
Stolica
Hawana
Powierzchnia całkowita
110 860 km²
Liczba ludności
11 147 407
Waluta
Peso kubańskie (CUP)

Geografia

Kuba to największa z wysp karaibskich, a na liście największych wysp świata zajmuje 17. miejsce. Otoczona jest 1600 wysepkami, skałami i rafami (największa wyspa Isla de la Juventud, do 1978 r. nazywająca się Pinos – 3056 km²). Otaczające Kubę głębiny morskie sięgają 7000 m. Od Florydy oddziela ją Cieśnina Florydzka, od Meksyku – Cieśnina Jukatańska, od San Domingo – Cieśnina Zawietrzna. Brzegi dobrze rozwinięte obfitują w liczne zatoki. Okoliczne wyspy tworzą archipelagi takie jak: Jardines de la Reina, Los Canarreos, Los Colorados, Sabana-Camagüey. Większość wyspy zajmuje nizina. W południowo-zachodniej części wznoszą się wapienne góry Sierra de los Organos. Wzdłuż południowych wybrzeży ciągnie się łańcuch gór Sierra Maestra z najwyższym szczytem Kuby – Pico Turquino (1974 m). Klimat podrównikowy, z przeciętną sumą opadów 1000–1500 mm. Pora deszczowa występuje między majem a październikiem. Średnie temperatury wynoszą w styczniu 20–24 °C, w gorącym sierpniu 25–28 °C. Jesienią dość często występują huragany. Główne miasta: Hawana, Santiago de Cuba, Guantánamo, Bayamo, Santa Clara, Cienfuegos, Holguín, Camagüey, Pinar del Río, Matanzas, Las Tunas, Trinidad.

Na największej wyspie, Kubie, płynie ponad 200 rzek, jednak ich łączna długość nie przekracza 2500 km. Od czasu masowych wyrębów lasów przez Hiszpanów i wprowadzenia na równinach monokultur rolniczych, ilość wody w rzekach gwałtownie zmalała. Największa rzeka Kuby, Rio Cauto, która była żeglowna jeszcze przez dziesiątki lat po osiedleniu się tu Europejczyków, jest dzisiaj płytka i ledwie co płynie.

Żródło: Wikipedia