m

Graffiti Travel to firma tworzona przez ludzi, którzy po prostu kochają podróże, a co za tym idzie kochają swoją pracę. Zamiłowanie do podróży i odkrywania świata, poznawania nowych kultur, smakowanie wyszukanych potraw, kreatywność w tworzeniu programów, to nasza codzienność.

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Indie

Indie - kraj kontrastów

Od niepamiętnych czasów Indie serdecznie przyjmowały przybyszów i cierpliwie wprowadzały ich w swój świat. Z taką samą otwartością spotykamy się dzisiaj, niemal od pierwszego wejrzenia zauroczeni różnorodnością tradycji i religii. Indie to ojczyzna hindusów, muzułmanów, chrześcijan, sikhów, dżinistów, buddystów i żydów. To kolebka różnych ideologii, poczynając od komunistów po nacjonalistów hinduskich. To kraj ogromnego bogactwa krajobrazów – od najwyższych na świecie łańcuchów górskich po tropikalne wybrzeża Goa. Wyobraźnie podróżników rozbudza żywymi kolorami i intensywnym zapachem przypraw.

Tą charakterystyczną dla Indii feerię barw, nastrojów, dźwięków i zapachów trzeba poczuć wszystkimi zmysłami. Indie można kochać lub nienawidzić, natomiast nie można obok tego kraju przejść obojętnie.

Warto wiedzieć!

Język urzędowy
hindi oraz język angielski; dodatkowo 21 języków uznanych za oficjalne w poszczególnych stanach
Stolica
Nowe Delhi
Powierzchnia całkowita
3 287 590 km²
Liczba ludności
1 316 896 000
Waluta
1 rupia indyjska = 100 pajs (paisa) (INR)

Geografia

Od północy Indie są ograniczone przez łańcuchy górskie: Karakorum i Himalaje. Z Indiami graniczą: Pakistan na północnym zachodzie, Chiny, Nepal oraz Bhutan na północy, Mjanma i Bangladesz na północnym wschodzie, Sri Lanka przez zatokę Mannar i cieśninę Palk na południowym wschodzie. Od południowego zachodu kraj otaczają wody Morza Arabskiego, zaś od południowego wschodu Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Do Indii należy archipelag Lakkadiwów leżący na Morzu Arabskim 450 km na zachód od wybrzeży kraju oraz leżące w Zatoce Bengalskiej archipelagi Andamanów i Nikobarów.

Najwyższym punktem jest ośmiotysięcznik Kanczendzonga położony w Himalajach na granicy z Nepalem wznoszący się na wysokość 8586 m n.p.m.[10]

  • Położenie geograficzne: 8°–37° N, 68°–97° E
  • Rozciągłość równoleżnikowa – 2933 km
  • Rozciągłość południkowa – 3214 km

Żródło: Wikipedia