m

Graffiti Travel to firma tworzona przez ludzi, którzy po prostu kochają podróże, a co za tym idzie kochają swoją pracę. Zamiłowanie do podróży i odkrywania świata, poznawania nowych kultur, smakowanie wyszukanych potraw, kreatywność w tworzeniu programów, to nasza codzienność.

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Dominikana

Dominikana - nowa Perła Karaibów

Kraj zajmuje część wyspy Hispaniola, dzieląc ją z Haiti. Tak właśnie wygląda raj na ziemi – krystalicznie czysta woda, wielokilometrowe piaszczyste plaże, świeże owoce, gaje kokosowe i dzika przyroda. Dominikana to mnóstwo świetnych miejsc do plażowania, m.in. Punta Cana, Bavaro, Bayahibe, Las Terrenas, półwysep Barahona, ale nie tylko. Park Narodowy Jaragua to największy obszar chroniony na Karaibach.

Warto zobaczyć tropikalne lasy, wśród których rośnie heban i mahoń. Porastające całą wyspę palmy są domem dla wielu gatunków egzotycznych ptaków. Południowe wybrzeże Dominikany sprzyja żeglarstwu – oferuje wiele przepięknych i dzikich zatoczek, gdzie bezpiecznie można rzucić kotwicę i pływać w turkusowej wodzie. Dzięki bogato rozwiniętej infrastrukturze turystycznej (rewelacyjne jedzenie i alkohole w pakiecie all inclusive) przyjezdni mogą liczyć na wypoczynek najwyższej klasy.

Warto wiedzieć!

Język urzędowy
hiszpański
Stolica
Santo Domingo
Powierzchnia całkowita
48 730 km²
Liczba ludności
10 172 000
Waluta
Peso dominikańskie (DOP)

Geografia

  • Większe miasta: Santo Domingo, Santiago de los Caballeros, La Romana, San Pedro de Macorís
  • Najwyższy punkt: Pico Duarte, 3098 m n.p.m.
  • Najniższy punkt: słone jezioro Enriquillo, 46 m p.p.m.
  • Rzeki: Yaque del Norte, Yaque del Sur, Yuna, Ozama